image
Kursy i Szkoła Tarota Półroczna, Kabalistyczna Szkoła Tarota Jana Witolda Suligi ogłasza nabór słuchaczy pragnących uczestniczyć w zajęciach i warsztatach IV edycji Szkoły (styczeń - czerwiec 2022 r.).    Czytaj więcej...
image
Jan Witold Suliga - Tarot Historia tarota nie ma kresu, nie bez racji bowiem powiadał Eliphas Levi, że ten, kto się z nim wiąże, bierze na siebie jarzmo łańcucha duchowych wtajemniczeń, które rozpoczynają się od Henocha i Hermesa Trismegistosa, lecz nie kończą nigdzie... Czytaj więcej...
* *
image image

Jan Witold Suliga, Tarot magów

jws_t.magowTo książka niezwykła. Napisana przez wybitnego znawcę kabały, magii i tarota, wtajemnicza czytelników w magiczną symbolikę opracowanej przez niego talii kart i stanowi znakomite kompendium wiedzy o kabale, o kabalistycznym Drzewie Życia i jego związkach z tarotem....

Książka miała trzy wydania. Pierwszego podjęło się Wydawnictwo Głodnych Duchów w 1992 roku. Wydanie drugie ukazało się nakładem Wydawnictwa Dertor w roku 1994. Potem przez dluższy czas książka była praktycznie niedostepna. W wersji poprawionej ukazała sie ponownie dopiero w roku 2006 roku nakładem wydawnictwa Ezoteric.


Z recenzji:

"Karty tarota (talia ma 78 kart) - z nich przepowiada się przyszłość, sięga do przeszłości. Jak twierdzi znany polski tarocista Jan Witold Suliga, karty tarota odkrywają tajniki wiedzy o prawidłowościach rządzących kosmosem. Kościół nigdy nie akceptował tych kart, ponieważ od XV wieku tworzyły one obrazkowy zapis wiedzy magicznej. Władze kościelne nazywały tarota "biblią szatana", ponieważ uważały, że tylko diabeł mógł je wymyślić. W szesnastym i siedemnastym wieku tarociści byli prześladowani tak samo, jak heretycy i czarownice.

Współcześni tarociści twierdzą, że tarot, którego karty pokryte są niezwykłymi wizerunkami, do tego stopnia oddziałuje na wróżbitę, że uruchamia zdolności jasnowidzenia. Wróżąc kartami tarota można przejąć na siebie kłopoty osoby, której się wróży. Dlatego wróż po seansie myje się. Dlatego za wróżbę trzeba zapłacić, choćby symbolicznie, bo w ten sposób staje się ona interesem. Za wróżbę nie można dziękować, bo dobro, które uczynił wróż, pozostanie przy nim".

jws_TMkarty

Z odpowiedzi Autora książki:

"W podane wyżej "zabobony" nie należy wierzyć, tarot bowiem to przede wszystkim tajemna księga oraz narzędzie służące do poznania siebie i innego człowieka. Cała reszta dokonuje sie w nas. To my decydujemy jak będziemy go rozumieć i co powiemy drugiemu człowiekowi. I tego uczy moja książka :)"

jws.tarot_magow_2

O mnie i o tym czym się zajmuję

jws333

Nazywam się Jan Witold Suliga. Z wykształcenia jestem antropologiem kultury, doktorantem Ranchi University w Indiach, z zawodu - wróżbitą, terapeutą i nauczycielem. Moją największą pasją są tarot i kabała, którymi zajmuję się od ponad ćwierćwiecza. Równie długo wróżę tarotem, gdyż jest on doskonałym narzędziem umożliwiającym dokonanie wglądu w duszę i przyszłość człowieka. Moja książka „Tarot. Karty, które wróżą” była pierwszą, oficjalnie wydaną w Polsce publikacją na temat tarota. Jestem autorem wielu innych książek i publikacji poświęconych tarotowi, kabale, angelologii, wierzeniom Słowian, ezoterycznym tradycjom Europy itp. Będąc z powołania nauczycielem lubię dzielić się swoją wiedzą i duchowymi doświadczeniami. Dlatego założyłem Kabalistyczną Szkołę Tarota, prowadzę kursy i lekcje indywidualne dotyczące metod i technik wróżenia tarotem, symboliki tarota, duchowego bhp, mistycznej kabały i innych zagadnień. Jestem również terapeutą, specjalizującym się w terapii uzależnień duchowych, DDA, DDD, zaś opracowana przeze mnie terapia Mandala Duszy stanowi kwintesencję mych duchowych i życiowych doświadczeń. 

Doradztwo

TAROT.25

Karty tarota - konsultacje

Puszkina 3/1 Józefów

dojazd:

PKP Michalin

( Minibus z Dworca Centralnego lub SKM, kierunek Otwock, Dęblin )

link   

Zapraszam :)

Kabalistyczna Szkoła Tarota